Nesten hele overflatestrukturen til Sjøforsvaret skal fornyes. Piloten som er grunnlaget for dette miniseminaret anbefaler at det jobbes videre med teknologiske løsninger knyttet til alternative drivstoff, energieffektiv fremdrift og redusert seilingsdistanse, med mål om å redusere klimagassutslippene. Illustrasjon: Tom Smith BAE Systems/ Forsvaret.

2. des. 2025: Bærekraftige løsninger for Forsvarets fartøyer

Tid:     Tirsdag 2. desember 2025 Kl. 09.00-10.00

Sted:  Kun digitalt

 

Registrer deg her

 

Dette miniseminaret er flyttet fra 18. november til 2. desember.

 

Årsaken til endringen er at Forsvarets Forskningsinstitutt gjennomfører FFIs klima- og sikkerhetskonferanse 2025, 18. november 09.00-15,30.
Arrangementet er åpent også for GSPs partnere. Påmeldingen stenger fredag 14. nov.

 

Om Bærekraftige løsninger for Forsvarets fartøyer

Nesten hele overflatestrukturen i Sjøforsvaret skal fornyes. Inntil 28 nye fartøy skal bygges. Fartøyene skal kunne operere, kanskje helt frem til 2070. De skal først og fremst ivareta sikkerhet, men de må også være tilrettelagt for bærekraftige løsninger som reduserer utslipp av klimagasser.

Dette skaper utfordringer, men det skaper også muligheter. Ikke bare for Sjøforsvaret, men for norske maritime næringer.

Grønt Skipsfartsprogram har det siste året samarbeidet med Forsvarsmateriell og mer enn 20 aktører innen maritim næring for å utforske hvordan;

  • alternative drivstoff
  • energieffektiv fremdrift
  • smarte operasjonsmønstre

kan redusere utslipp og kostnader – uten å gå på bekostning av sikkerhet og ytelse.

Pilotstudien viser at fleksible energiløsninger, dual-fuel-motorer med batteripakke og gode designvalg kan gi betydelige utslippsreduksjoner – mens samarbeid om tilgjengelighet til drivstoff og infrastruktur kan bli avgjørende for realisering.

I dette miniseminaret presenterer Forsvarsmateriell nøkkelfunnene og belyser hva som nå må til for å omsette kunnskapen i klare krav og smarte beslutninger for standardiserte fartøy.

  • Hvilke fremdrifts- og drivstoffløsninger er mulig for å kunne kutte utslipp for Sjøforsvarets fremtidige fartøyer?
  • Hvordan kan fleksible designvalg sikre operativ robusthet i møte med usikker teknologi- og markedsutvikling?
  • Hvilke muligheter bringer bruk av droner når det kommer til å redusere utslipp gjennom mindre behov for seiling?

Et bredt spekter fagkompetanse ligger bak når følgende fem bidrar til presentasjonene i dette miniseminaret:

Robin Tomren, Forsvarsmateriell. Siv Lufall Fagerbekk, Forsvarsstaben. Pål Andersen, Kongsberg Maritime. Sissel Forseth, FFI (Forsvarets Forsknings Institutt). Elisabeth Natvig, Forsvarsmateriell.

Rapportenfra pilotstudien er tilgjengelig her.

Følg oss

Ikke gå glipp av nyheter eller arrangementer. Følg oss på X/Twitter og LinkedIn, eller meld deg på nyhetsbrevet.

Meld deg på vårt nyhetsbrev (se arkiv)

  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.